4 Şubat 2013 Pazartesi

Yürüyen Ölüler (Kitap tanıtımı ve Yorumum)


                                          KİTAP TANITIMI

İlk olarak Çizgi Roman serisi yayınlanan, daha sonra da dizisiyle olay yaratan The Walking Dead (Yürüyen Ölüler) ‘in şimdi de romanı çıktı!
Çizgi roman serisinin yaratıcısı ve dizinin yapımcılarından olan Robert Kirkman ile Jay Bonansigna tarafından yazılan kitap Türkçe’ye Arunas Yayıncılık‘tan Hanife Kılıçtarafından çevrildi.***
456 sayfalık bu fantastik roman, Yürüyen Ölüler dünyasının en gözde karakterlerini, en ince ayrıntılarına kadar bize sunuyor.
“Her şey dönüşümle başlamıştı. Bildikleri o eski dünya yok olmuş, küllerinden dev ölü kentler doğmuştu. Tüm sevdikleri tek tek dönüşüyor, her geçen gün içlerinden birileri yürüyen ölüler kervanına katılıyordu. Bu yeni ve acımasız dünyada hayatta kalabilmek, âşık olabilmek mümkün müydü?Bu dünyada artık korkuya, ümitsizliğe, sevgiye yer yoktu! Zombilerle savaşmaktan bitap düşen Philip Blake, duyguların şimdiki yerini, yani yersizliğini anladı. Eski dünyanın yıkıntıları ve ölüleri arasında canlı kalabilmeyi başarmak yalnızca bir şarta bağlıydı:

Duygusuzlaşarak o ölülerden biri olmak!”

***


KİTAP HAKKINDAKİ GÖRÜŞLER“Serinin hayranları için müthiş bir haber! Ama dikkatli olun, çünkü Kirkman’ın zombi hikâyelerinin tadını bir kez alan, bir daha bırakamaz!”

— The Ossuary


''Her bir olay iliklerinize kadar işleyecek ve bir sonraki olay gelene kadar da çıkmayacak!''

-Ain!t It cool News***Yorumum


En sevdiğim söz:

...Ölümde kahramanca bir şey yoktur...
..Herkes ölmeyi becerebilir...


Yürüyen Ölüler'in kitabında dizisinden daha fazlası vardı...Alamadığım kan ve metal kokuları ,göremediğim ayrıntılar...


Kafa kırılma sesleri, insanların kesik kesik soluk alıp verişi,hareket eden bir cesedin ayaklarını sürüyerek attığı adımlar,balta ıslığı,ete giren çeliğin çıkardığı dank sesi, ölü ve hareketli ağırlıklarla dolu 
yapışkan zemin...

Korkutucu,ürpertici mükemmel bir kitap...
Korku filmi meraklısı olan ben, gerçekten korktum...
Tüm korku ,gerilim sevenlere ilk tavsiye edeceğim kitap...


***Hiç yorum yok:

Yorum Gönder