30 Kasım 2013 Cumartesi

RKBT 2. Gün || Lena Diaz "Ölüm Falı" || Filmler ve ÇekilişBugün turumuzun ikinci günü korku-gerilim filmleriyle bendeyiz :) Bugüne kadar yaparken en çok eğlendiğim tur görevimdi :D
Umarım beğenirsiniz :)SINIR(DA)


''Fransız başkanlık seçiminde sol ve sağ taraf karşı karşıya gelmiş bu durum yöre halkını ayaklandırmış ve her köşede alevler yükselmeye başlamıştır. Bu durumdan istifade eden kapkaççılar ve hırsızlık başını almış gidiyor. Oradaki insanların tek çareleri yurt dışına kaçmaktır geride kalanlarını çetelere para ödeyerek getirilmesini beklerler.'' 
Filmin tanıtımında yazan kısım ilk 7-8 dakikası, asıl film şehirden kaçmaya çalışan bir grup arkadaşın, dinlenmek için bir otele yerleşmesiyle başlıyor. Oteli bir aile yönetiyor fakat bu sıradan bir aile değil!Otelin sahibi olan aile sadece et yiyor. Fakat hayvan eti değil, otele gelen müşterilerinin eti, yani insan eti.


En sevdiğim sahne!


***EVDEKİ DÜŞMAN (2)

Sınır(da) gibi bu da defalarca izlediğim filmler arasında. 


Kate Coleman ve kocası John'un üçüncü çocuklarının olmaması onları evlat edinmeye sevk eder. Kate kendini alkole vermiştir. Çift bir süre sonra 9 yaşındaki Estonya'lı kız Esther'i yerel bir yetimhaneden evlat edinirler. Kate ve John'un sağır dilsiz kızı Max gelir gelmez Esther'i kıskanır, oğulları Daniel ise pek geldiğine sevinmez.

Kate Esther'de bir gariplik olduğunu fark eder. Esther'in sex hakkında 9 yaşındaki bir kıza göre çok bilgisi vardır. Kate'n bu şüpheleri Esther'in okul parkında kendisiyle dalga geçen bir kızı ciddi bir şekilde yaralayınca daha da çok artar. Kate'n aklına yetimhane müdürü kızkardeş Abigail'in onlara yaptığı "Esther'in çevresinde hep garip olaylar dönüyor" uyarısı gelir. Bunu duyan Esther kızkardeş Abigail'i Max'ın yardımıyla öldürür ve çekici saklaması için Max'ı ikna eder. Kate artık Esther'le ilgili bir sorun olduğuna emindir fakat John'u ikna edemez. Esther hakkında daha çok şey araştırmaya başlayan Kate aslında Esther'in Estonya'daki bir akıl hastanesinden geldiğini öğrenir.
Esther aslında 32 yaşındadır ve bir hastalık sonucu küçük çocuk gibi gözükmektedir. Asıl amacı onu evlatlık edinen ailenin babasına sahip olmaktır. Babayı baştan çıkaramayınca evi yakıp aile üyelerini öldürmeye çalışır. Daniel'ı ağır bir şekilde yaralar, John'u (evin babası) öldürür. Kate ve Max'in peşine düşer fakat bu sefer şirin kız rolüne Kate inanmaz veeee... ;)

Süper bir kurgu!Minik Max'imiz çokk tatlı bu çocuk ya :))Kate(anne)


John(baba)


Daniel

Ruhlar Bölgesi(3)


Genç çift Josh ve Renai'nin, üç çocuklarıyla birlikte yeni bir eve taşınmasıyla başlıyor.Evde yaşanan tuhaf olaylar, Renai'ye evin hayaletli olduğunu düşündürür ve genç kadın kocasını taşınmaya zorlar. Bu sırada oğulları Dalton doktorların anlam veremediği bir komaya girer; tüm vücut fonksiyonları yerinde olmasına rağmen uyanamamaktadır.Aile yeni evlerine taşınmasına rağmen olaylar devam etmektedir; gece gündüz eşyalar yer değiştirmekte, kapılar açılıp kapanmakta ve etrafta tuhaf sesler duyulmaktadır. Josh, bu olanlara inanmasa da karısının ve annesinin eve medyum çağırmasına izin verir. O andan sonra olanlar ise en çok kendisini şaşırtacaktır.

Bunda spoiler yok :P Ama filmde o kadar çok Jash ve Dalton diyorlar ki izlediğim gün rüyama girmişti. :D

Josh'ın oğlu Dalton'ı ararkenKoleksiyoncu(4)


Kitabımızdaki gibi bu filmde de seri bir katil var. Katil kurduğu zekice tuzaklarla insanları öldürmektedir.Birinci filmde katilin kim olduğunu söylemiyor, ikincisinde de söylemedi bende daha fazla bekleyemedim ve oyuncu kadrosuna baktım :D

******


Koku(5)


Kitaba en çok benzettiğim film.
Yılın en sıcak gününde balık pazarının ortasında doğum yapan annesi istemeyen çocuğunu çevredekilerden saklamaktadır. Fakat çocuğun inanılmaz bağırtısı çevredekilerin dikkatini çeker ve annesinin gazabından kurtarır. Çocuk yaşayacaktır ama annesi öldürmeye çalıştığı çocuğu yüzünden idam edilir. Çocuk yetimaneye yerleştirilir 6 yaşına gelmiş olsada hala konuşamaz ama kokular hakkında inanılmaz bir yeteneğe sahip olduğu anlaşılır. 
Dehşet Treni (6)
Geceleri metrolarda seri cinayetler işleyen Mahogany (Vinnie Jones), kurbanlarını korkunç şekilde parçalara ayırır. New York’lu bir fotoğrafçı olan Leon Kaufman (Bradley Cooper), sanat galerisi sahibi olan Susan Hoff (Brooke Shields)’in etkisiyle daha dişli hale gelmektedir Bu sırada bir seri katille yolları kesişen Leon kız arkadaşının tüm korkularına rağmen onu metroların içine ve şeytanın ta kendisine doğru çeker; Maya da onla berbaer bu karanlığa sürüklenip gidecektir.
***

Çekiliş
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder